Postup výstavby

Prvá etapa

Prvé stretnutie

Na prvom stretnutí pri dobrej káve, vám poskytneme všetky dôležité informácie a zodpovieme všetky vaše otázky. Porozprávame sa o tom ako by mal váš dom vyzerať, aké sú vaše predstavy a navštívime náš prezentačný dom aby ste videli kvalitu našej práce. Budeme od vás potrebovať vaše predstavy aby sme vám vedeli vytvoriť nejaké návrhy, cenovú ponuku a neskôr aby sme spoločne dospeli k reálnej podobe vášho vysnívaného domu s našimi projektantmi.

Druhá etapa

Pozemok a financovanie

Pozemok a financovanie výstavby sú veľmi dôležité kroky pri realizácii výstavby domu. Ako si vybrať správny pozemok a ako postupovať pri jeho kúpe a na čo si dávať pozor? Pozemok, kde bude stáť váš vysnívaný dom je veľmi dôležitý krok. Vplýva na cenu domu ako aj na rýchlosť výstavby a samotné sa nasťahovanie. Je niekoľko možností. Máte vlastný pozemok, alebo potrebujete si pozemok zaobstarať? Ak už pozemok máte, môžte rovno pristúpiť ku kroku ako by vaš dom mal vyzerať a naši projektanti by vám ho virtuálne umiestnili na pozemok, aby ste mali predstavu ako to bude vyzerať po prípade čo by ste chceli ešte zmeniť. Ak pozemok ešte len hľadáte, tak naši partneri sú pripravení vám hľadanie uľahčiť a hlavne pomôcť pri kúpe pozemku. Poradia vám na čo si dať pozor, a čo by mal mať pozemok. Je tam veľa individualít a preto ak máte záujem o konzultáciu a kúpu pozemku nás neváhajte kontaktovať a my vám radi zodpovieme na otázky.

Samotné financovanie je veľmi špecifické a individuálne. Máte na výber či si budete stavbu financovať z vlastných zdrojov, pomocou hypotekárneho úveru alebo stavebného sporenia? Záleží od veľa podnetov a preto je všetko potrebné riešiť individuálne. Spolupracujeme so spoločnosťou HARČÁR a partneri s.r.o. Radi vám budú odpovedať na akékoľvek otázky pri financovaní vášho bývania. Spoločnosť HARČÁR a partneri s.r.o. bola založená bývalým riaditeľom banky, sú to všetko skúsení finančníci, ktorý sa pohybujú vo svete financií niekoľko rokov a vedia vám nastaviť a vybaviť tie najlepšie podmienky s bankou.

Pri spolupráci cez našich overených partnerov či pri kúpe pozemku alebo financovaní celej výstavby sa nemusíte obávať žiadnych podvodov. Spolupracujeme vždy len so serióznymi a overenými spoločnosťami, kde vieme garantovať profesionálny a seriózny prístup lebo u nás sú pravidlá nastavené jasne a bez výnimiek.

Tretia etapa

Návrh a inžiniering

V treťom kroku sa dostávame k samotnému domu a dohode s vami. Po vašom odsúhlasení sa pripraví samotná objednávka, kde je zakotvená pevná suma, ktorá sa nesmie meniť a je záväzná z našej strany a samozrejme jej konečné znenie. Po jej následnom podpísaní naši projektanti vypracujú projektovú dokumentáciu stavby pre stavebné povolenie.

Štvrtá etapa

Stavebné povolenie (a odovzdanie staveniska)

Je potrebné vybavenie právoplatného stavebného povolenia na príslušnom stavebnom úrade. Po vašom odsúhlasení a podpísaní splnomocnenia vás budeme zastupovať na príslušnom stavebnom úrade, kde na základe splnomocnenia vybavujeme vo vašom mene všetky potrebné veci k vydaniu právoplatného stavebného povolenia. To zahŕňa povolenia k realizáciám stavebných prípojok, stavebnú/projektovú dokumentáciu, statické posudky, vyjadrenie elektrárni, vyjadrenie vodárni a všetko čo je potrebné aby nám príslušný stavebný úrad vydal právoplatné stavebné povolenie, ktoré je potrebné k samotnému začiatku výstavby.

Piata etapa

Realizácia výstavby

Samotná výstavba a odovzdanie staveniska.

Šiesta etapa

Kolaudácia a odovzdanie

Príprava a pomoc pri kolaudácii s príslušným stavebným úradom a následne odovzdanie domu do užívania so všetkou dokumentáciou, certifikátmi a odbornými skúškami, revíziami a energetickým certifikátom. Spolu s dokumentáciou dostanete aj foto alebo video s celej výstavby a stavebným denníkom podpísaným stavebným dozorom. V prípade potreby vám cez našich partnerov vieme pomôcť aj s vybavením domu, kde sa vám budeme snažiť vybaviť aj rôzne zľavy ktoré nám naši partneri poskytujú. Následne si už len zobrať vaše veci a užívať si výhody a spokojnosť s vlastným bývaním od našej spoločnosti. A ako sme už písali v našom príbehu, odovzdaním to nekončí. Sme tu pre vás aj po nasťahovaní sa, náš tím je pripravený vám pomôcť so všetkým čo je v našich silách. Pretože vzťah medzi nami a našimi zákazníkmi je pre nás dôležitý.